Завршни концерт студената Факултета уметности у Нишу

Среда, 31. мај 2023, 18 сати.
Концертно-изложбени простор Факултета уметности у Нишу, Књажевачка 2а.

Концертна сезона 2022/23.
Факултета уметности Универзитета у Нишу

Завршни концерт студената Факултета уметности у Нишу

Организатори: Факултет уметности Универзитета у Нишу, Огранак САНУ у Нишу.

Огранак САНУ у Нишу и Факултет уметности Универзитета у Нишу наставили су своју редовну сарадњу у области концертних активности, у среду, 31. маја 2023. године, организовањем концерта студената Факултета уметности у Нишу поводом завршетка Концертне сезоне 2022/23. године. Овај концерт је, истовремено, био и хуманитарни концерт – ради прикупљања средстава за лечење виолинисткиње Јоване Павловић, алумни Факултета уметности у Нишу.

Надарени студенти Факултета уметности су са пуно ентузијазма, животног елана и полетно извели следећи програм:

Дамјан Станковић (гитара,  студент II године): A. Тансман – Пасакаља;

Алекса Спасић (виолина,  студент IV године): Н. Паганини – Каприс за соло виолину, оп. 1, број 17;

Петар Тодоровић (виолончело, студент I године): Г. Форе – Елегија, оп. 24, клавирски сарадник – др ум. Немања Егерић;

Хаџи Лазар Лазаревић (баритон, студент IV године): В. А. Моцарт – арија Фигара „Non piu andrai” из опере Фигарова женидба, клавирски сарадник – мр Јелена Дељанин-Алексић;

Петар Павловић (клавир, студент I године): Ф. Шопен – Скерцо, оп. 20, број 1, ха-мол;

Сара Христов (виолина, студент I године): П. И. Чајковски – Вальсскерцо, оп. 34, клавирски сарадник – др ум. Сенка Симоновић;

Стефан Екмеџић (контрабас,  студент III године): J. M. Шпергер – Концерт број 2, Ес-дур, Allegro moderato, клавирски сарадник – др ум. Сенка Симоновић;

Анђела Недељковић (сопран, студент II године): Ј. Б. Векерлин – Серенада из опере Ruy Blas, клавирски сарадник – мр Јелена Дељанин-Алексић;

Алекса Савић (клавир, студент I године): А. Скрјабин: Етида фис-мол, оп. 8, бр. 2;

Гудачки квартет „Пердендоси” (Алекса Спасић – виолина, студент IV године, Тијана Филиповић – виолина, студент II године, Анђела Дугоњић – виола, студент III године, Ненад Илић – виолончело, студент III године): Л. В. Бетовен – Гудачки квартет, оп. 18, бр. 4, це-мол,  Allegro ma non tanto.

Проф. мр Јован Богосављевић, наш познати виолинист и продекан Факултета уметности у Нишу, образлажући концепцију и смисао концерта, захвалио се Огранку САНУ у Нишу на досадашњој успешној сарадњи у организацији концертних активности.