Представљање пројекта О-12-17 Економска активност и перформансе привреде Града Ниша и Региона јужне и источне Србије: анализа кадровских потенцијала и тржишта рада као детерминанти привреде

Представљање пројекта О-12-17 Економска активност и перформансе привреде Града Ниша и Региона јужне и источне Србије: анализа кадровских потенцијала и тржишта рада као детерминанти привреде.

Координатор пројекта: дописни члан САНУ Павле Петровић.
Руководилац пројекта: проф. др Јелена Станковић.

Петак, 24. јануар 2020. године, 12:00 сати.
Универзитет у Нишу, Мултимедијална сала, број 8.

У оквиру активности на пројекту, у петак, 24. јануара 2020. године, са почетком у 12:00 сати, у просторијама Универзитета у Нишу (Мултимедијална сала бр. 8), представљени су резултати и закључци пројекта Економска активност и перформансе привреде Града Ниша и Региона Јужне и Источне Србије: анализа кадровских потенцијала и тржишта рада као детерминанти привреде. Резултате пројекта презентовали су дописни члан САНУ Павле Петровић, координатор пројекта, као и проф. др Јелена Станковић, руководилац пројекта, проф. др Весна Јанковић Милић, проф. др Марија Џунић, наставнице Економског факултета Универзитета у Нишу. У току презентације изнети су кључни резултати који се односе на показатеље макроекономске неусклађености вештина на суб-националном нивоу, позициониран је Град Ниш, а истакнути су и  статистички показатељи који се односе на локално тржиште рада у Граду Нишу, као и на постојање феномена неусклађености вештина, посебно код категорије високообразоване радне снаге. Учешће у дискусији узели су академик Нинослав Стојадиновић, академик Градимир Миловановић и проф. емеритус Универзитета у Нишу Љубиша Митровић.