Уручивање награде САНУ Алекси Ђорђевићу

Петак, 24. фебруар 2023. године.
Огранак САНУ у Нишу, Универзитетски трг 2.

Српска академија наука и уметности доделила је крајем прошле године своје традиционалне награде ученицима средњих школа – младим талентима, који су на различитим међународним научним олимпијадама добили једну од прве три награде. Награде се састоје од ваучера и пригодне публикације САНУ. Међу награђенима је био и Алекса Ђорђевић, ученик гимназије „Светозар Марковић” у Нишу. Будући да лауреат није у земљи, јер је – као добитник пуне стипендије – већ на студијама математике са компјутерским наукама на Оксфорд универзитету (Велика Британија), у Огранку САНУ у Нишу, у петак, 24. фебруара 2023. године, дописни члан САНУ Влада Вељковић, председник Комисије за руковођење радом Огранка САНУ у Нишу, уручио је награду госпођи Дијани Ђорђевић, мајци Алексе Ђорђевића.