14. Међународна конференција студентских пројеката IEEESTEC

Четвртак, 25. новембар 2021. године, 10:00 сати.
Електронски факултет у Нишу, Александра Медведева 14.

Организатори: Студентски огранак IEEE SB Niš, EESTEC LC Niš, Електронски факултет Универзитета у Нишу, Српска академија наука и уметности – Огранак САНУ у Нишу.

У четвртак, 25. новембра 2021. године, на Електронском факултету у Нишу, у организацији IEEE SB Niš и EESTEC Niš, а уз подршку Електронског факултета у Нишу, IEEE секције Србије и Црне Горе, IEEE друштва EDS/SSCS, MTT, групе IEEE WIE, одржана је Четрнаеста међународна конференција студентских пројеката IEEESTEC. Овога пута, с обзиром на околности пандемије Ковид 19, скуп је одржан као онлајн конференција. Значај конферeнције студентских пројеката препознали су и подржали је Министарство просвете, науке и технолошког развоја Републике Србије и Центар за промоцију науке.

За Конференцију је 120 аутора послало 70 радова; сви радови су прошли фазу рецензирања и објављени су у Зборнику радова. Најбољи радови награђени су у више категорија.

– Најбољи рад по оцени рецензената: Емилија Ћојбашић, Електронски факултет Ниш, Машинско учење као помоћ код прогнозе клиничког исхода након можданог удара. Овај рад добија награду која од ове године носи назив „Академик Нинослав Стојадиновић”.

– Рад са најбољом практичном реализацијом: Никола Симић, Марко Милијановић, Александар Крајачевић, Огњен Милојевић, Никола Велимир, Филип Голдбергер, Алберт Анђелковски, Бранислав Хрћан, Матеј Миланков, Томислав Јовановић, Средња електротехничка школа „Михајло Пупин” Нови Сад, Паметни шор.

Презентације свих радова објављене су на сајту конференције: