12. Међународна конференција студентских пројеката IEEESTEC

Четвртак, 28. новембар 2019. године, 10:00 сати.
Електронски факултет у Нишу, Амфитеатар А2.

Организатори: Студентски огранак IEEE SB Niš, EESTEC LC Niš, Електронски факултет у Нишу, Огранак САНУ у Нишу.

На Електронском факултету у Нишу, 28. новембра 2019. године одржана је 12. конференција студентских пројеката IEEESTEC. Презентована су 82 рада из области електротехнике и рачунарства. Учествовала су 163 аутора из 24 научно-образовне институције. Конференцију су организовали IEEE студентски огранак Ниш, EESTEC Ниш и Електронски факултет Универзитета у Нишу, у сарадњи са IEEE секцијом Србије и Црне Горе, Огранком САНУ у Нишу и Министарством просвете, науке и технолошког развоја Републике Србије.
Организатори конференције имали су бројне учеснике и госте: из Загреба, Новог Сада, Руме, Београда, Обреновца, Младеновца, Лознице, Лесковца, Пирота, Зајечара и Књажевца. У оквиру конференције су, осим усменог излагања радова, реализоване и друге бројне активности: округли столови, предавање о предузетништву и такмичење тимова из области предузетништва, четири радионице Центра за промоцију науке, учесници су обилазили лабораторије, додељена су уверења и награде (по оцени рецензената и по оцени самих аутора),
Огранак САНУ у Нишу доделио је две награде за најбоље радове.
1. Најбољи рад по, оцени рецензената: Анђела Антић, Електронски факултет у Нишу, Утицај методе израчунавања корелације на перформансе алгоритма машинског учења;
2. Рад са најбољом практичном реализацијом: Данило Ђорђевић, Електронски факултет у Нишу, Аналогна дисторзија В-2.
Награде ће им бити уручене 27. децембра, на свечаности у Огранку САНУ у Нишу, која се организује поводом уручивања награда младим талентима са Електронског факултета у Нишу.