СВЕЧАНА ДОДЕЛА ПРИЗНАЊА УЧЕНИЦИМА СРЕДЊИХ ШКОЛА ИЗ ЈУГОИСТОЧНЕ СРБИЈЕ, НОСИОЦИМА МЕДАЉА И НАГРАДА НА МЕЂУНАРОДНИМ ОЛИМПИЈАДАМА И КОНКУРСИМА

Среда, 08. фебруар 2017. године, 13:00 сати.
Универзитет у Нишу, Мултимедијална сала, бр. 8.

Према узорној пракси Српске академије наука и уметности, и у Огранку САНУ у Нишу планирано је да се – након прибављања потребних званичних података из релевантних извора – организују свечани пријеми ученика средњих школа и студената из региона који гравитирају Огранку, а који су постигли значајне успехе на међународним олимпијадама, такмичењима, конкурсима и слично, у области наука и уметности. На пријемима ће награђеним ученицима и студентима бити уручивани и пригодни поклони.
Први пријем ове врсте, за ученике средњих школа који су постигли значајне резултате на међународним олимпијадама и такмичењима у области природних наука и уметничке музике у 2016. години, одржан је у среду, 08. фебруара 2017. године.
Поклоне су, уз присуство редовних и дописних чланова САНУ, директора и наставника средњих школа, родитеља, дародаваца, представника медија, награђенима уручили академик Владимир Костић, председник САНУ, и академик Нинослав Стојадиновић, председник Огранка САНУ у Нишу.

Награђени су:
Душан Живановић, Гимназија „Светозар Марковић“ Ниш, Међународна олимпијада из информатике – сребрна медаља;
Новак Станојевић, Гимназија „Светозар Марковић“ Ниш, Међународна олимпијада из астрономије и астрофизике – бронзана медаља;
Богдан Станојевић, Гимназија „Светозар Марковић“ Ниш, Међународна олимпијада из астрономије и астрофизике – сребрна медаља;
Јован Стојковић, Гимназија „Бора Станковић“ Врање, Међународна хемијска олимпијада – бронзана медаља;
Стефан Стојановић, Гимназија у Лесковцу, Међународна хемијска олимпијада – бронзана медаља;
Владимир Аћимовић, Музичка школа у Нишу, XIV Међународно такмичење Ниш – I награда и титула Лауреата такмичења; VIII Међународно такмичење „Исидор Бајић: клавирски меморијал“ – II награда;
Кристијан Вучковић, Музичка школа у Нишу, Међународно такмичење у Београду „Даворин Јенко“ – I награда; Међународно такмичење младих пијаниста у Нишу – 100 поена, титула лауреата у одговарајућој категорији.