Потписивање Одлуке о оснивању Фондације Наисус

У складу са ИЗЈАВОМ О НАМЕРАМА, закљученом између Града Ниша, Огранка Српске академије наука и уметности у Нишу, Балканолошког института САНУ Београд, и Археолошког института Београд, од 22. маја 2017. године, у управи Града Ниша припремљена су одговарајућа акта потребна за оснивање ФОНДАЦИЈЕ НАИСУС: Одлука о оснивању Фондације Наисус, Статут Фондације Наисус, Одлука о именовању председника и чланова Управног одбора Фондације Наисус, Одлука о именовању управитеља Фондације Наисус и лица овлашћеног за заступање Фондације Наисус, Записник са Оснивачке скупштине Фондације Наисус.

На Оснивачкој скупштини Фондације Наисус, обављено је свечано потписивање поменутих аката. Наисус од стране званичних представника оснивачких институција: за Град Ниш, проф. др Небојша Ранђеловић, помоћник градоначелника Града Ниша за област високог образовања и сарадње са академском заједницом, за Археолошки институт Београд др Миомир Кораћ, директор, за Балканолошки институт САНУ др Војислав Павловић, в. д. директора, за САНУ, по овлашћењу Извршног одбора САНУ, академик Нинослав Стојадиновић, председник Огранка САНУ у Нишу.

Понедељак, 6. септембар 2017. године, 15:00 сати.
Градска кућа Ниш.