Научни скуп
MIEL 2019, 31st International Conference on Microelectronics – пленарна предавања, туторијал, секције и друштвене активности

Научни скуп

Организатор: Српска академија наука и уметности – Огранак САНУ у Нишу, у сарадњи са Електронским факултетом Универзитета у Нишу и IEEE Electron Devices Society.

Карактер скупа: међународни научни скуп.

Председник конференције: академик Нинослав Стојадиновић.

Уторак-среда, 17-18. септембар 2019. године, Електронски факултет у Нишу.

Конференција је наставила са радом 17. и 18. септембра на Електронском факултету у Нишу регуларним и постер секцијама, туторијалом на тему Power Devices and Modules и пленарним предавањима.

У уторак, 17. септембра, током туторијала на тему Power Devices and Modules своје предавање под насловом High-Fidelity Predictive Simulation of High Power Devices and Modules at the Rim of the Safe-Operating Area and Beyond, одржао је G. Wachutka (Technical University of Munich, Germany).

Истог дана, током пленарне сесије, изложена су следећа предавања међународно признатих стручњака из области микроелектронике:
The Fundamental Current Mechanisms in SiC Schottky Barrier Diodes: Physical Model, Experimental Verification and Implications
С. Димитријев (Griffith University, Nathan, Australia)
Design Techniques for Wireless Sensor Network Nodes Powered by Ambient Energy Harvesting
З. Пријић (Електронски факултет у Нишу) и
Hardware/Software Co-Design of Wireless LAN Transceiver: A Case Study
З. Стаменковић (IHP, Frankfurt (Oder), Germany).

Током регуларних и постер секција, 17. и 18. септембра, преко 70 аутора из преко 20 земаља из целог света изложило је своје радове на пољу физике, технологије и карактеризације микро- и нано- електронских компонената и система, као и на пољу пројектовања и тестирања електронских кола и система.

У вечерњим часовима, у уторак 17. септембра, учесници Конференције имали су прилику да се опусте и друже у пријатном простору винског подрума Малча, у истоименом селу у околини Ниша.