11. МЕЂУНАРОДНА КОНФЕРЕНЦИЈА СТУДЕНТСКИХ ПРОЈЕКАТА IEEESTEC

11. конференција студентских пројеката IEEESTEC одржана је 29.11.2018. на Електронском факултету у Нишу. Презентовано је 85 радова из области електротехнике и рачунарства. Учествовало је 155 аутора из 23 научно образовне институције. Конференцију су организовали IEEE студентски огранак Ниш, EESTEC Ниш и Електронски факултет Ниш у сарадњи са IEEE секцијом Србије и Црне Горе, Огранком САНУ у Нишу и Министарством просвете, науке и технолошког развоја Републике Србије.

Огранак САНУ у Нишу је доделио две награде за најбоље радове.
1. Најбољи рад по оцени рецензената, аутори: Љубе Бајрактаров, Никола Рендевски са Факултета за информационо-комуникационе технологије, Ст. Климент Охридски универзитет из Битоља, Македонија, за рад “Design of LoRa-Based Service Architecture for Low-Complex IoT Wireless Communications” ;
2. Рад са најбољом практичном реализацијом, аутори: Никола Митровић са Електронског факултета Ниш за рад “Реализација система за контролу приступа коришћењем RFID технологије”.

Погледајте видео запис са Конференције.