Научни скуп
MIEL 2017, 30th INTERNATIONAL CONFERENCE ON MICROELECTRONICS

Научни скуп
MIEL 2017, 30th INTERNATIONAL CONFERENCE ON MICROELECTRONICS

Организатор: Српска академија наука и уметности – Огранак САНУ у Нишу, у сарадњи са Електронским факултетом Универзитета у Нишу и IEEE Electron Devices Society.

Карактер скупа: међународни научни скуп.

Председник конференције: академик Нинослав Стојадиновић.

Понедељак, 9. октобар – среда, 11. октобар 2017. године,
Универзитет у Нишу, Ниш, Универзитетски трг 2, Мултимедијална сала, бр. 8 / приземље.

Јубиларни међународни научни скуп 30th International Conference on Microelectronics (MIEL 2017) одржан је у Огранку САНУ у Нишу и на Електронском факултету Ниш, под покровитељством Министарства просвете, науке и технолошког развоја Републике Србије, Академије инжењерских наука Републике Србије и Друштва за ЕТРАН.
Конференција је започела Мини-колоквијумом под називом „Наноелектроника“, који је привукао је велику пажњу бројних домаћих и иностраних учесника Конференције, са 6 радова по позиву водећих светских ауторитета у области микроелектронике и наноелектронике, а у главном техничком програму Конференције изложено је 70 радова, кроз 2 пленарне секције и 6 регуларних секција. У раду конференције МИЕЛ 2017 учествовало је 38 иностраних аутора из 22 земље са свих континената и 35 домаћих аутора. Публикован је Зборник радова (340 страна), који ће кроз IEEE Conference Publication Program бити доступан и на IEEE Xplore сервису. У оквиру Конференције презентована су и два рада као резултат сарадње Српске академије наука и уметности (САНУ) и Бугарске академије наука (БАН). Такође, са представником Института за нуклеарне науке „Винча“ остварен је и договор о реализацији конкретних експеримената за потребе заједничких пројеката САНУ и БАН, а са представницима Московског нуклеарног универзитета МИФИ остварени су договори о унапређивању сарадње.
На конференцији МИЕЛ 2017 додељене су и 4 награде: за најбољи студентски рад, најбољу оралну презентацију, најбољу постер презентацију и најбољи рад у области поузданости.